Black and White Basics

Black and white outfit, Corneliani jacket, white shirt, white sneakers. New High Style

Black and White Basics

Colours are not for everyone

Sometimes, I am being called a Dandy Man. People recognize my style and outfits as an unusual, elegant but colourful mix. And I admit – sometimes, I mix colours and patterns and I like to experiment. But there are times when I want to keep to the safe side of the style. The basic stuff. Black and white stuff. 

Czasami jestem nazywany Dandysem. Ludzie traktują mój styl i ubrania, jako coś niecodziennego, eleganckiego i pełnego kolorów. I przyznaję – lubię eksperymentować i bawić się barwami i wzorami. Ale są też momenty, w których lubię grać ostrożnie, używając prostych połączeń. Przykładowo – czarno-białych.

White Shirt

You cannot undermine the value of white shirt in today’s world. It is an absolute classic, winning over other colours and every other piece of clothing you can imagine. There simply is no other part of men’s wardrobe, that fits everyone and every outfit. But of course, there are white shirts and white shirts. Soon, I will write a blog post on how to recognize good fitting and finest shirts…

Nie da się podważyć wartości białej koszuli w dzisiejszych czasach. To absolutny klasyk, który zawsze zwycięży z każdym innym kolorem i elementem garderoby w walce o uniwersalność. Po prostu nie ma innego ubrania, które pasuje zawsze i do wszystkiego. Ale oczywiście białe koszule są różne… Niedługo na blogu pojawi się również  post na temat tego, jak rozpoznawać dobrze dopasowane koszule i jak poznać te świetnej jakości.

A white shirt is something that I admire for its versatility. I can wear it with my jeans, chinos, to my suits. I have many white shirts in my wardrobe, most of them are the same, some being oxford shirts and some cotton/silk ones. Recently, I also found very comfortable wearing a white shirt made of a blend of cotton and linen. It is super light, a little bit see-through and feels amazing during hotter days.

Białe koszule uwielbiam za ich uniwersalność. Mogę nosić je z jeansami, chinosami, do garniturów. Mam w szafie kilkanaście białych koszul – większośc z nich jest identyczna, pojedyńcze sztuki to oxfordy, lub z tkanin jedwabno-bawełnianych. Ostatnio zakochałem się w koszulach z mieszanki lniano-bawełnianej. Są super przewiewne, lekkie i delikatnie prześwitujące – idealnie nadają się na wielkie upały! 

Mine is made to measure and is almost perfect. This is one of the latest shirts I have done for myself in Davide (I measure myself and correct fittings of the shirts that I do for myself) and requires just a few corrections. For sure I need to lose a few pounds, but I also need to tailor the biceps a little bit more. The devil lies in the details…

Moja jest szyta na miarę i muszę sam przyznać, że jest prawie idealna. To jedna z ostatnio szytych koszul, które sam dla siebie robiłem (sam wprowadzam poprawki do zamawianych dla siebie koszul) i wymaga kilku drobnych korekcji. Z pewnością muszę zrzucić jeszcze kilka zbędnych kilogramów, ale rękaw w bicepsie również wymaga delikatnego taliowania. Diabeł tkwi w szczegółach…

Black pants

Chino. Super comfortable, easy to match and easy to wear. When I don’t want to overdo my outfit with elegant, wool pants, I go for chino pants. Black ones are something that usual Italians do not wear, but hey, we are not in Italy. Italian philosophy is important for me, but on the other hand, I feel like they are loosing a lot NOT wearing black… Think about all those total black outfits that you can see on openings, galas, big events, etc. Tom Ford does it well. So why shouldn’t we?

Chinosy. Super wygodne, łatwe do kompletowania. Jeśli nie chcę przesadzić z elegancją, a wełniane spodnie garniturowe to za dużo, zakładam spodnie typu chino. Czarne to coś, czym włosi by raczej pogardzili, ale przecież nie jesteśmy we Włoszech… Ich filozofia ubioru jest mi bardzo bliska, ale z drugiej strony mam poczucie, że dużo tracą rezygnując z czerni. Pomyślcie o tych wszystkich czarnych zestawach, które możecie zobaczyć na galach, otwarciach i dużych eventach. Tom Ford robi to dobrze. Więc dlaczego my nie możemy? 

Black colour can be quite spectacular, but when you think about everyday low-profile clothing, black chino pants are also something that will not draw too much attention. Is it good? Is it bad? It is just fine, not every day you have to be noticed (of course you look like million dollars, people just didn’t notice…).

Czerń może być dosyć spektakularna, ale jeśli zależy Wam na codziennym, nieprzykuwającym uwagi zestawie, czarne chinosy to dobry wybór. Nie rzucają się w oczy, są dobrym tłem do reszty stylizacji. Czy to źle? Nie, przecież nie co dzień musicie się rzucać w oczy… Oczywiście, że wyglądacie jak milion dolarów, ludzie po prostu tego nie zauważyli!

White Shoes

When building your outfits, you should be thinking big. You have to consider each and every element so that you are sure everything works well together. Shoes are quite important, as people tend to look at your feet surprisingly often. For sure, they need to be clean. In this case, in both meanings – without any dirt but also simple, basic. 

Jeśli zaczynacie budować zestawy w swojej garderobie, powinniście myśleć na większą skalę. Najlepiej brać pod uwagę użytkowość każdego z elementów i jego uniwersalność. Buty są ważną częścią wyglądu, ludzie zazwyczaj właśnie na nie zwracają najpierw uwagę. Przede wszystkim, muszą być czyste! Najlepiej, gdyby nie były również “przekombinowane” – prostota również w tym wypadku jest mile widziana…

And in my case they are. Beautiful, white Santoni sneakers are extremely simple in the design. Without shoelaces, without any additional colours, with tone on tone logo, they look very ordinary unless you know where to look. I haven’t seen any other sneakers being so simple. The trend is quite the opposite – when you see the sneakers from the known designers, they all want to overdo the simple idea of a beautiful sneaker. It doesn’t have to shine and ring, in order to be interesting!

Na moich nogach możecie zobaczyć przepiękne białe sneakersy Santoni. Urzekła mnie w nich prostota wykonania i projektu. Bez sznurówek, bez dodatkowych wstawek kolorystycznych, z logotypem w białej tonacji. Wyglądają bardzo zwyczajnie, chyba że wiecie, na co zwrócić uwagę. Nieczęsto widuję buty o takim nieskomplikowanym wzornictwie. Trend aktualnie jest wręcz odwrotny. Sneakersy w męskiej szafie powinny być czyste i proste. Nie muszą świecić i dzwonić, żeby były interesujące i piękne!

Almost Black Leather

I have always wanted to have a super cool brown leather. I was portraying myself in ripped jeans, a white t-shirt, with cigarette, sunglasses, wearing a vintage leather jacket, just like James Dean. Well, out of all these dreams only one stayed – brown leather. And I changed a little bit the background for it… But then again, dark brown is super classy, I could wear it with an aforementioned set as well.

On the one I wear, I love the handmade details as the sleeve and arm stitchings. Corneliani really is a synonym of quality… The leather is super soft and very thin, which is also a downside – it gets easily scratched and damaged. For sure, I will have to consider conditioning it with creams and oils.

Zawsze marzyłem o brązowej, skórzanej kurtce. Wyobrażałem sobie siebie w podartych jeansach, białym t-shirtcie, z papierosem, ciemnymi okularami i w pięknej, postarzanej skórzanej kurtce. Ze wszystkich tych marzeń została tylko kurtka. Zmieniłem też pozostałe elementy ubioru, ale to też jest piękne w skórach, że z jeansami i t-shirtem również mogą wyglądać genialnie.

W tej, którą mam na sobie uwielbiam ręczne detale i szycia na ramionach i rękawach. Corneliani to na prawdę synonim jakości… Sama skóra jest nieziemsko miękka i cienka, co sprawia że jes też bardzo delikatna i podatna na zarysowania. Z pewnością, będę o nią dobrze dbał!

Colour Less Background

I like contrasts. This photoshoot has been inspired by the previous collection Corneliani lookbooks, but I have added also a contrasting colours outfit. When you show the world in black and white, it is less about what you see, and more about how you feel about it. That’s why I decided to shoot it in the industrial, street location under one of the bridges in Warsaw. It is again one more contrast to show that in some outfits, you can fit anywhere. Because basics are always classy and always timeless… 

Lubię kontrasty. Sesja była inspirowana materiałami marketingowymi Corneliani z poprzedniego sezonu, ale ulepszyłem ją o kontrastowy zestaw. Gdy pokazuje się świat czarno-białym, bardziej liczy się to, jak go odbierasz, a nie co widzisz. Dlatego zdecydowałem się na industrialne tło, uliczne widoki spod jednego z warszawskich mostów. Chciałem również pokazać, że w pewnych ubraniach da się wpasować nawet w – teoretycznie – najbardziej kontrastowe miejsca… Bo podstawowe elementy ubioru zawsze będą klasyczne i ponadczasowe. 

 

Inspirations

Want to see more? Below, you can find inspirations for outfits like mine, built around the leather jacket. Would you wear any of these sets? Let me know!

Chcecie zobaczyc więcej inspiracji? Poniżej proponuję kilka zestawów podobnych do mojego, zbudowanych na podstawie skórzanej kurtki. Które z nich byście nosili? Koniecznie dajcie znać!

 

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.